Plastry rozgrzewające – zastosowanie i działanie plastrów przeciwbólowych
Data publikacji 18 kwietnia 2023Są takie produkty, które powinny znaleźć się w apteczce każdego człowieka. Niewątpliwie należą do nich plastry rozgrzewające. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat i poznać ich działanie.
Zobacz także: Bóle stawów w ciąży – co je powoduje?
Gdy pojawia się ból pleców, postaw na plastry rozgrzewające
Każda osoba, która dużo pracuje w pozycji siedzącej albo też wykonuje ciężką pracę fizyczną może zmagać się z problemem bóli pleców. Bywają one bardzo uciążliwe i niestety mogą zaburzać codzienne funkcjonowanie. Jednocześnie nie zawsze stosowanie leków przeciwbólowych jest skuteczne. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się plastry rozgrzewające na ból pleców, które zmniejszają dolegliwości i stan zapalny. Powodują też rozluźnienie mięśni i stawów. Stosuje się je na skórę w miejscu występowania bólu. Trzeba tutaj pamiętać, że zawsze należy stosować się do zaleceń zawartych w ulotce. Oczywiście plaster należy umieścić na umytej i wysuszonej skórze. Plastrów na plecy nie można stosować na rany czy miejsca pooperacyjne. Warto jeszcze wiedzieć, że plastry rozgrzewające często działają nawet 24 godziny. W przeciwieństwie do tabletek nie podrażniają ścian żołądka, zatem mogą być stosowane nawet przez osoby z refluksem.
Plastry rozgrzewające – dla kogo to dobry wybór
Plastry rozgrzewające mają silne działanie przeciwbólowe. Mogą po nie sięgać osoby, które odczuwają ból korzonków. Często bóle kręgosłupa pojawiają się u osób, które pracują w pochylonej pozycji ciała. Plastry na ból pleców nie są widoczne pod ubraniem, zatem bez obaw można je nakładać. Co ważne, plastry rozgrzewające sprawdzą się nawet na większe partie ciała. Często są stosowane przez sportowców. Dzięki temu, że rozgrzewają, przyczyniają się także do regeneracji mięśni po wysiłku. Można wybrać plastry rozgrzewające suche, które są bardzo cienkie, nie przesuwają się i dobrze trzymają się na skórze. Alternatywą dla nich są plastry hydrożelowe. W tym przypadku substancja czynna jest zamknięta w żelu i uwalnia się stopniowo. Na początek pojawia się przyjemne uczucie chłodu, a następnie odczuwa się rozgrzanie bolącej partii ciała. Zasadniczo plastry nie wywołują żadnych efektów ubocznych. Może się jednak pojawić podrażnienie skóry. W razie wątpliwości można skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.