Nietolerancja
pokarmowa

Jeśli podejrzewasz, że niektóre ze spożywanych przez ciebie produktów mają niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie, możesz wykonać testy na nietolerancje pokarmowe.

Objawy nietolerancji pokarmowej mogą wystąpić po kilku godzinach a nawet po kilku dniach od spożycia danego produktu i mogą trwać nawet tygodniami (w odróżnieniu od alergii pokarmowej - objawy są natychmiastowe w kontakcie z alergenem).

Najczęstsze objawy nietolerancji pokarmowej:
astma, biegunki, bezsenność, bóle głowy, bóle stawów, celiakia, drażliwość, egzema, fibromialgia, hipoglikemia, migrena, moczenie nocne, nadaktywność u dzieci, nieżyt żołądka, problemy dermatologiczne, przybieranie na wadze, nadwaga, otyłość, reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, wzdęcia, zespół jelita drażliwego, złe wchłanianie pokarmu, chroniczne zmęczenie

Testy na nietolerancje pokarmowe wykonujemy w poradni (cennik). Jeśli z jakiś powodów nie masz możliwości udać się do naszej poradni proponujemy zakup testu przez internet (kup test) wraz z dokładną instrukcją jak przeprowadzić test i gdzie udać się by pobrać próbkę krwi do badania.

Na podstawie wyniku testu opracowujemy indywidualny jadłospis eliminacyjny.